Odpowiednia dieta jest podstawą dla przyjemnego samopoczucia i szczupłej sylwetki. Dużo osób rozmyśla nad zmianą swoich nawyków żywieniowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Zdrowa dieta to posiłki pełnowartościowe, dostarczające wszelkich koniecznych składników odżywczych do naszego organizmu. Bardzo dużo składników odżywczych oferują nam nam warzywa i owoce.

Respektując zrównoważoną dietę należy jeść ich jak największe ilości.

Warzywa i owoce bogate są w witaminy i błonnik pokarmowy. Warzywa i owoce powinny być zawarte w każdym posiłku. Stosując się do zdrowej diety należy jeść często, ale mniejsze porcje. Minimum posiłków to 5 razy w ciągu dnia.

W ten sposób regulujemy poziom glukozy we krwi i zwiększamy tempo metabolizmu.

Koniecznie trzeba unikać przetworzonych produktów. Zawierają one niestety duże ilości tłuszczu oraz konserwantów a także polepszaczy smaku, które nie wpływają dobrze na nasz organizm.

Picie płynów wspomaga dietę. Nawodniany organizm ma szybszą przemianę materii, co sprzyja spalaniu tłuszczu. Unikaj wyrobów cukierniczych dostępnych w sklepach. Posiadają tylko puste kalorie, które to zamieniają się w naszym ciele w tkankę tłuszczową.

Spożywanie tych produktów"słodyczy doprowadza również do próchnicy oraz podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Unikaj spożywania soli. W produktach ze sklepów jest jej i tak zbyt dużo. Unikaj smażenia w oleju.
Zamiast tego możesz gotować na parze. Gotowane potrawy np. mięso są dużo zdrowsze. Wprowadzenie wszystkich tych zmian może wydawać się trudne, lecz pomyślmy przy tym, jaki jest to ogromny zysk dla naszego ciała..
Autor wpisu: steroide auf die masse der preisliste