Nadwaga i otyłość to schorzenia, jakie dotykają coraz to większą liczbę populacji i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz również w Polsce i innych krajach cywilizowanych. Newralgicznym powodem tych dwóch schorzeń są zakłócenia bilansu energetycznego. Jak donoszą zawodowcy jemy coraz więcej niezdrowych zakąsek, oleistych potraw oraz węglowodanów, które na krótki czas zaspokajają uczucie głodu dając do organizmu bomby opustoszałych kalorii. Przyczyn nadwagi jest ogrom, w następstwie tego każdy kto się z nią zmaga powinien je zapoznać. W ten sposób można łatwo dowiedzieć się gdzie tak naprawdę tkwi nadrzędna przyczyna problemu. Od tego też należy rozpocząć walkę z nim.

Okazuje się, że nie wykazujemy wystarczającej aktywności fizycznej. Powodem tego są coraz to bardziej wprawne udogodnienia, które sprawiają, że większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu.

Na dodatek społeczeństwo z roku na rok jest o wiele bardziej wykształcone.

Absorbujemy wysokie stanowiska, wykonujemy pracę biurową, co również nie przekłada się na żaden wydatek energetyczny dla organizmu.

Jemy nadmiernie wielokrotnie, zbyt okazjonalnie lub nieregularnie. Zgodny, dzienny plan żywieniowy powinien zawierać w sobie pięć niedużych, zbilansowanych pokarmów zażywanych o regularnych porach dnia.

Oprócz tego analitycy, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie licznych badań społecznych dostrzegają, że z roku na rok chętniej sięgamy po wysokokaloryczny alkohol, jaki w szeregu przypadków staje się dla nas wyjątkowym sposobem na zabicie swobodnego czasu oraz rozluźnienie po stresującym dniu pracy..
<< Poprzedni
Następny >>