Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże realizacja filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem.

Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który umożliwia tego klasy prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Większa dawka informacji w tym miejscu: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/